НОВИНИ

    23 травня в Україні відзначають День героїв. Це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність своєї держави, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та символ незборимості української нації.

п

j

h

  Герої не вмирають, війна вкарбовується в пам'ять нації і щемить як невиліковна рана. Сьогодні в м. Бурштин - історична подія - відкриття Меморіалу Героїв України. Це - віддання шани найкращим, котрі в найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради світлого майбутнього в рідній країні.

р

   За словами директора коледжу Олександра Дмитровича Джури, ідея встановлення Меморіалу належить ГО “Бурштинське міське об’єднання воїнів АТО”, автором Меморіалу став заслужений скульптур України П.Ф. Штаєр. До спорудження долучилися ДТЕК Бурштинська ТЕС, депутат Івано-Франкіської обласної ради, випускник коледжу Б.М. Станіславський, підприємтсва міста та області, студенти та колектив енергетичного коледжу.

h

п

   Почесну місію відкриття Меморіалу доручили 6-річному сину загиблого учасника АТО Вадима Савчака - Сашку Савчаку та ветерану ОУН-УПА Федору Степановичу Наритнику.

g

  п

   

h

     До підняття державного прапору України було запрошено: студента бакалаврату нашого коледжу, голову міського об'єднання воїнів АТО, працівника БуТес Володимира Кушніра; учасника бойових дій на Сході України, проректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Сергія Куровця, учасника бойових дій на Сході України, майстра виробничого навчання нашого коледжу Вільчика Віталія, завідувача електроенергетичного відділення, заслуженого енергетика України - Юрія Костецького.

h

р

 

    Великою духовною підтримкою наших воїнів є жертвенна праця, щира молитва християнських священиків, яка є не менш важливою для обороноздатності країни, тому до освячення меморіалу запросили отців: Дмитра Шмігеля, Ігоря Тичинського, Ігоря Третяка, Михайла Трощука, Романа Конаричка.

h

п

j

   Україна продемонструвала всьому світові, що українці – міцна духом, сильна вірою і молитвою волелюбна християнська нація, яка поважає свій демократичний вибір. Незборенні, відважні Герої України покинули, на жаль, і сьогодні покидають цей грішний світ із нотами потужного гімну волі на устах, ідучи без страху на зустріч смерті зі своїми мріями, коханням, надіями у світле не своє, а наше з Вами краще майбутнє.

g

п

 

h

h

Народна хорова капела "Сурма" ім. Б. Волосянка Івано-Франківського національного медичного університету. Керівник Володимир Савчук.

р

     “Сьогодні ми відкриваємо не пам’ятник, це, насамперед, шана нашій українській історії – Б. Хмельницькому, Є. Коновальцю, С. Петлюрі, С. Бандері, мрія яких щодо незалежності України здійснилася. Це вічна пам’ять нашим бурштинським Героям УПА, нашим покійним Героям АТО, усім тим, хто борнив нашу країну протягом останніх п’яти років. Щиро дякую нашим сучасним Героям міста, які ініціювали встановення Меморіалу саме на цьому місці, щоб ми виховували в нашій молоді національну культуру та патріотизм. Слава Україні!” – зазначила міський голова Роксолана Джура.

j

р

   Міський голова Р. Джура спільно з комісаром Галицього РВК К. Яковлевим вручили учасникам АТО та ветеранам ОУН-УПА грамоти за важливий особистий внесок у боротьбі за незалежність української держави, грошові винагороди, нагородили воїна ОУН-УПА Федора Наритника нагрудним знаком “За відродження України”, учасників АТО відзнаками “За участь в антитерористичній операції”, нагрудними знаками “За взірцевість у військовій службі” ІІІ ступеня, “За оборону рідної держави”, “Захисник Вітчизни”, орденами “За службу державі”.

h

h

h

h

h

h

    Відзнакою “За бойову звитягу” від Івано-Франківської ОДА та обласної ради посмертно нагородили учасника АТО Соківку В.М.

  Хвилиною мовчання вшанували Героїв м. Бурштин, учасників АТО, які загинули, захищаючи мир та територіальну цілісність України:

Миколу Білоголовського (загинув у 2014 році);
Вадима Савчака (загинув у 2015 році);
Володимира Соківку (загинув у 2015 році);
Сергія Шварцова (загинув у 2016 році);
Арсена Максименка (загинув у 2017 році);
Володимира Наритника (загинув у 2017 році);
Романа Костіва (загинув у 2018 році);
Олександра Шатрова (загинув у 2018 році);
Василя Волошина (загинув у 2018 році).

п

     Зі словами вдячності до наших Героїв звернувся народний депутат І демократичного скликання Волковецький С.В., який додав, що боротьба за Україну триває. Волковецький С.В. відзначив також багаторічну працю на освітянській і просвітницькій  ниві директора коледжу Джури О.Д. і нагородив ювілейною монетою з нагоди 150-річчя від початку створення товариства "Просвіта". 

h

п

 

hh

h

    Також до привітань долучились головний спеціаліст сектору в Івано-Франківській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Веркалець В.Ф., проректор ІФНТУНГ, учасник бойових дій Куровець С.С., депутат обласної ради Б.М. Станіславський, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Шмигаль Д.А. Музичними номерами привітали: чоловіча хорова капела «Сурма» імені Богдана Волосянка Івано-Франківського національного медичного університету, лауреат багатьох конкурсів Софія Терлецька, солістка Івано-Франківської обласної філармонії Оксана Романюк, народний артист України Михайло Кривень.

j

g

Лауреат і переможець багатьох міжнародних конкурсів Софія Терлецька

о

h

Cолістка Івано-Франківської обласної філармонії, випускниця коледжу Оксана Романюк

р

Народний артист України Михайло Кривень

р

Михайло Кривень і воїн ОУН-УПА Федір Степанович Наритник

 

h

           Народ мій є, народ мій завжди буде!

         Ніхто не перекреслить мій народ –

         Пощезнуть всі перевертні й приблуди

         І орди завойовників – заброд!

 п

          Україно, молюся за пам’ять

         Убієнних за волю синів,

         І за тих, що у душах запалять

         Промінь правди, щоб край заяснів.

п 

  

   Сьогодні Україна потребує сильних духом і потужних інтелектом громадян, патріотично налаштованої інтелігенції, активної та відповідальної еліти, національно-свідомої молоді. Тільки така Україна здатна перемогти і дати гідну відповідь на загрозливі виклики ззовні та зсередини.

р

 

Дата публікації: 24.05.2019   Кількість переглядів: 212